Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ЗАКОНОТВОРЧІСТЬ
Відповідно до закону №583-VII, Кабмін не визначатиме об'єм виплат за рішеннями судів
16 жовтня 2013 року в Україні набрав чинності закон №583- VII "Про внесення змін до деяких законів України щодо виконання судових рішень". Цей закон необхідний для подальшої євроінтеграції України. Зазначимо, що ухвалення закону було забезпечене в результаті проведення консультацій голів фракцій і знаходження компромісу. На вимогу опозиції законом встановлено, що Кабінет міністрів не має впливу на ухвалення рішення про розмір і порядок виплат за рішенням судів. Також в бюджеті повинні бути передбачені кошти на такі виплати. Крім того, законом вводиться аудит всіх рішень судів, за якими держава заборговувала громадянам кошти, і встановлюється черговість виплати таких коштів. Згідно з законом, у першу чергу кошти отримуватимуть соціально незахищені верстви населення. Зокрема в "Перехідних та прикінцевих положеннях" згаданого закону зазначено: "Заборгованість погашається в такій черговості:
у першу чергу погашається заборгованість за рішеннями суду щодо пенсійних та соціальних виплат, про стягнення аліментів, відшкодування збитків та шкоди, завданих внаслідок злочину або адміністративного правопорушення, каліцтва або іншого ушкодження здоров'я, а також у зв'язку з втратою годувальника;
у другу чергу погашається заборгованість за рішеннями суду, пов'язаними з трудовими правовідносинами;
у третю чергу погашається заборгованість за всіма іншими рішеннями суду".
В опозиції зазначили, що попереднє законодавче формулювання дозволяло Кабміну самостійно вирішувати, коли і як виконувати судові рішення.
Газета "Віка" №43 (1015) жовтень 2013 року